image_pdfimage_print

Każdego roku w naszych mieszkaniach i domach powstaje kilkadziesiąt tysięcy pożarów i kilka tysięcy zdarzeń, gdzie dochodzi do emisji tlenku węgla. Nasz dom jest miejscem, w którym każdy z nas czuje się najbezpieczniej. Pomimo tego, to właśnie tam ginie największa liczba osób, a ofiarami pożarów są najczęściej ich sprawcy.

Kolejną szkołą z którą się spotkaliśmy przeprowadzając w dniu 5 listopada 2018 roku pogadankę związaną z akcją była Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Kościelnej.

W celu uświadomienia uczniom jak niebezpieczny jest czad , najwięcej uwagi poświęcono tematyce zagrożeń związanych z pożarami w mieszkaniach i domach jednorodzinnych, zatruć tlenkiem węgla oraz w jaki sposób im zapobiegać. Na spotkaniu wykorzystano czujniki tlenku węgla.

Nieodłącznym elementem naszych prelekcji jest też edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach na które możemy się natknąć w codziennym życiu, aby w naszym społeczeństwie zakorzenić schematy właściwego  działania i rozwiać obawy przed udzielaniem pomocy.

W spotkaniu uczestniczyło 130 dzieci i dorosłych. Serdecznie dziękujemy!