image_pdfimage_print

KONKURS Z NAGRODAMI DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU WYSOKOMAZOWIECKIEGO

W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju, w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym „cichym zabójcą”.

Wychodząc naprzeciw nurtującego nas wszystkich problemu, zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, którego celem jest propagowanie wiedzy o czyhającym na nas zagrożeniu, jego skutkach i sposobach przeciwdziałania.

Organizatorem i Fundatorem nagród Konkursu są:  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP z siedzibami w  Wysokiem Mazowieckiem przy ul. Mickiewicza 6

Uwaga – konkurs skierowany jest tylko do mieszkańców powiatu wysokomazowieckiego

Nagrodami w konkursie są trzy nowoczesne czujniki tlenku węgla (wraz z ich montażem), które rozlosujemy pośród autorów poprawnych odpowiedzi na poniższe pytania:

  • Mając na uwadze, że aż osiem na dziesięć ofiar pożarów ginie w domach, ile średnio co roku notowanych jest pożarów domów w Polsce?
  • Jak często w domach, w których odbywa się proces spalania paliwa stałego, ciekłego lub gazowego, powinno się usuwać zanieczyszczenia z przewodów dymowych, spalinowych, a także wentylacyjnych?
  • Czad oszukuje zmysły. Występowanie jakich objawów u ludzi, może świadczyć o obecności tlenku węgla w pomieszczeniach w których przebywają?

Odpowiedzi prosimy przesyłać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres kppspwm.sekretariat@straz.bialystok.pl , na które czekać będziemy do dnia 9 listopada 2018 r. do godziny 14:00. Pamiętajcie by w zgłoszeniu podać swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz nr telefonu. Wyłonienie drogą losową trzech  laureatów konkursu nastąpi tego samego dnia do godziny 15:00, o czym poinformujemy stosownym komunikatem na naszych stronach.
Zwycięzcy zostaną poinformowany o wygranej mailowo lub telefonicznie gdzie zostaną ustalone szczegóły przekazania nagrody.

Więcej informacji w szczegółowym regulaminie dostępnym tutaj – REGULAMIN KONKURSU