image_pdfimage_print

28 lutego w pięknej hali sportowej Miejskiego Zespołu Szkół  w Wysokiem Mazowieckiem rozegrano XVIII Turniej o Puchar Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Tenisie Stołowym . Ta cykliczna impreza sportowa w kalendarzu podlaskich strażaków rozgrywana jest już od kilkunastu lat w gościnnym powiecie wysokomazowieckim. Do udziału w zawodach stanęło 37 zawodników reprezentujących Komendy Miejskie i Powiatowe PSP z województwa podlaskiego oraz reprezentacja Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku. W imieniu organizatorów, uroczystego otwarcia turnieju dokonał gospodarz terenu – st. bryg. Andrzej Koc – komendant powiatowy PSP w Wysokiem Mazowieckiem.

Poziom podlaskiego tenisa od lat jest bardzo wysoki. Pojedynki bardzo zacięte, a kolejność ostatecznej klasyfikacji, a w tym roku również i tej w ścisłym finale, trudna do przewidzenia. Jedynie, co można było określić z dużą dozą prawdopodobieństwa jeszcze przed rozpoczęciem turnieju, że Mistrzem województwa podlaskiego zostanie Piotr Chmiel. Sędzią Głównym Zawodów był Zbigniew Piszczatowski, któremu bardzo dziękujemy za sprawne przeprowadzenie imprezy.

Klasyfikacja finałowa XVIII Turnieju o Puchar Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Tenisie Stołowym:
1. Piotr Chmiel – KW PSP w Białymstoku,
2. Leszek Kostro – KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem,
3. Michał Ignaczewski – KP PSP w Grajewie,
4. Zbigniew Prużanin – KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem,
5. Artur Biały – KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem

Piękne puchary oraz nagrody zwycięzcom wręczyli: st. bryg. Piotr Pietraszko – zastępca podlaskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Białymstoku, st. bryg. Andrzej Koc – komendant powiatowy PSP w Wysokiem Mazowieckiem oraz Bogusław Bieliński – dyrektor Pływalni Miejskiej „Wodnik”.

Składamy serdeczne podziękowania za ufundowanie pucharów Podlaskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP, Staroście Wysokomazowieckiemu, Burmistrzowi Miasta Wysokie Mazowieckie, Komendantowi Powiatowemu PSP w Wysokiem Mazowieckiem, Podlaskiemu Stowarzyszeniu Kultury Fizycznej i Sportu „STRAŻAK”  oraz dyrektorowi i kadrze Miejskiego Zespołu Szkół  w Wysokiem Mazowieckiem za pomoc w organizacji turnieju.

Finaliści turnieju reprezentować będą województwo podlaskie na Mistrzostwach Polski Strażaków w Tenisie Stołowym. Trzymamy kciuki

Opracował: st. bryg. Tomasz Sieńczuk
Zdjęcia: st. bryg. Tomasz Sieńczuk