image_pdfimage_print

25 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu odbyły się eliminacje wojewódzkie XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom’’. Otwarcia turnieju dokonał dh Andrzej Koc – prezes zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Podlaskiego. Ogółem wystartowało 71 zawodników z terenu województwa. W skład jury wchodzili: bryg. Krzysztof Dawidziuk – przewodniczący i st. kpt. Tobiasz Fabiszewski z KW PSP w Białymstoku oraz st. bryg. Tomasz Sieńczuk – zastępca komendanta powiatowego PSP w Wysokiem Mazowieckiem.

W wyniku rozgrywek finałowych wyłoniono zwycięzców:

I grupa wiekowa (szkoła podstawowa IV-VI)

 1. Julia Marcinkiewicz – pow. sokólski
 2. Kacper Snarski – pow. moniecki
 3. Wiktor Rudkowski – pow. suwalski
 4. Krystian Piekutowski – pow. białostocki
 5. Mateusz Urynowicz – pow. hajnowski

II grupa wiekowa (gimnazja, szkoła podstawowa VII-VIII)

 1. Krzysztof Sławomir Marcinkiewicz – pow. sokólski
 2. Krzysztof Boruch – pow. sokólski
 3. Justyna Podchul – pow. kolneński
 4. Dawid Kulesza – pow. wysokomazowiecki
 5. Magdalena Bućko – pow. augustowski

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)

 1. Mateusz Czarkowski – pow. sokólski
 2. Kamil Polowczyk – pow. białostocki
 3. Łukasz Rutkowski – pow. moniecki
 4. Przemysław Radziszewski – pow. białostocki
 5. Sebastian Parzych – pow. zambrowski

Zawodnicy, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca w swoich grupach, zakwalifikowali się do eliminacji centralnych OTWP. Z powiatu wysokomazowieckiego, oprócz Dawida Kuleszy ze Szkoły Podstawowej w Czyżewie, startowali również: Zuzanna Zaremba ze Szkoły Podstawowej w Czyżewie, Kamil Kalinowski ze Szkoły Podstawowej w Jabłonce Kościelnej, Kinga Kulesza ze Szkoły Podstawowej w Kuczynie, Weronika Kalinowska z ZSOiP w Wysokiem Mazowieckiem oraz Bartosz Kulesza z ZSOiZ w Ciechanowcu. Niestety, nie udało im się wejść do rozgrywek finałowych.

Nagrody i upominki ufundowały: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku oraz Oddział Wojewódzki ZOSP RP. Zostały one wręczone wraz z dyplomami przez jury eliminacji oraz dh Lucynę Golonko dyrektora zarządu wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Podlaskiego. Ponadto Pani Ewa Radziszewska dyrektor ZSOiZ w Ciechanowcu otrzymała od Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP podziękowania za wspaniałą organizację turnieju. W przerwie przewidzianej na liczenie wyników uczestnicy eliminacji mogli podziwiać pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów miejscowej szkoły a także zwiedzić Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania: Pani Ewie Radziszewskiej dyrektor ZSOiZ w Ciechanowcu, jej współpracownikom i uczniom za udostępnienie sali do przeprowadzenia turnieju, przygotowanie poczęstunku i pokazu musztry paradnej; Pani Dorocie Łapiak dyrektor Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu za możliwość zwiedzania placówki; Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku za ufundowanie nagród oraz upominków.

Organizatorami eliminacji wojewódzkich były: Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Podlaskiego; Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem.

 

Opracował: mł. bryg. Grzegorz Kulesza, KP PSP Wysokie Mazowieckie

Zdjęcia: st. bryg. Tomasz Sieńczuk, mł. bryg. Grzegorz Kulesza, KP PSP Wysokie Mazowieckie, archiwum ZSOiZ w Ciechanowcu