image_pdfimage_print

W ramach zajęć wakacyjnych odbywają się spotkania z dziećmi i młodzieżą szkolną organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną w Wysokiem Mazowieckiem.
Komenda Powiatowa PSP w Wysokiem Mazowieckiem realizując zadania w obszarze prewencji społecznej do wspólnej zabawy i edukacji zaprosiła w dniu 5 sierpnia wszystkie dzieci wraz z całymi rodzinami do siedziby własnej Komendy. Zaproponowaliśmy szereg atrakcji, które znalazły uznanie w oczach odbiorców i cieszyły się nieustannym powodzeniem. Dzieci mogły poczuć się małymi strażakami, wkładając mundurki i hełmy, zasiadając w wozie bojowym, a także czynnie gasząc domniemany pożar z hydronetek. Strażacy mieli również nie lada uciechę oraz swego rodzaju odskocznię od codziennych obowiązków i działań ratowniczych robiąc sobie zdjęcia z maskotkami  Myszki Miki

Podstawowymi celami takich spotkań  jest rozwój świadomości społecznej poprzez dostarczenie wiedzy i informacji związanych z zagrożeniami oraz ich profilaktyką, promocja ochrony przeciwpożarowej, a także kształtowanie pozytywnych postaw i zachowań wobec zagrożeń życia, zdrowia, mienia i środowiska.

 

Opracował: kpt. Wojciech Sokołowski