image_pdfimage_print

W ramach zajęć wakacyjnych odbywają się cykliczne spotkania z dziećmi i młodzieżą szkolną organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną w Wysokiem Mazowieckiem.

Tym razem w dniu 6 sierpnia Komenda Powiatowa PSP w Wysokiem Mazowieckiem realizując zadania w obszarze prewencji społecznej do wspólnej zabawy i edukacji zaprosiła  wszystkie dzieci wraz z całymi rodzinami na pokazy ratownictwa wodnego na stawie w Parku Miejskim. Omawiano niebezpieczeństwa na które można się natknąć podczas wakacyjnych wędrówek, a w szczególności zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Strażacy zaprezentowali techniki ratowania osób tonących. Do niesienia pomocy czynnie włączyła się również licznie zgromadzona młodzież i dzieci, sprawiając im wiele satysfakcji.

Podstawowymi celami takich spotkań jest rozwój świadomości społecznej poprzez dostarczenie wiedzy i informacji związanych z zagrożeniami oraz ich profilaktyką, promocja ochrony przeciwpożarowej, a także kształtowanie pozytywnych postaw i zachowań wobec zagrożeń życia, zdrowia, mienia i środowiska.

 

Opracował: kpt. Wojciech Sokołowski